TASARIM EL YAPIMI GÜMÜŞ YÜZÜK MODELLERİ

Çok eski zamanlardan bu yana yüzük kadın erkek herkesin kullandığı bir aksesuardır. İnsanlar bir çok farklı nedenden dolayı yüzük takar. Kimi zaman sadece şık görünmek için gibi görünse de belirli bir parmağa belirli tarz ile takılan yüzüklerin arkasında önemli nedenler olabilir. Yüzük takma nedenleri kişinin ilişki durumuyla, kişiliğiyle, kültürel inançlarıyla, tarihi değerleriyle ilgili olabilir.

Giyim tarzınızın en önemli aksesuarı olan gümüş yüzük modeli bir çok farklı şekilde tasarlanmaktadır. En popüler gümüş yüzük modelleri arasında alyans çeşitleri, tek taş yüzükler, doğal taşlı yüzükler ve çıtır yüzük tasarımları yer almaktadır. Gümüş yüzük alırken gümüşün kalitesine dikkat etmek gerekir.

Trend gümüş yüzük modelleri nelerdir?

Bir çok gümüş yüzük modelleri alyans ve nişan yüzüğü olarak kullanılabilir. En trend gümüş yüzük modelleri değerli taşlar ya da el işçiliği kullanılarak yapılan antik dönem takılarını anımsatan yüzük modelleridir. Kullanıcının tarzına göre pek çok farklı yüzük modeli bulunmaktadır. Sade gümüş yüzük sevenler olduğu gibi taşlı gümüş yüzük sevenler de bulunmaktadır. Her tarza uygun gümüş yüzük modellerini yüzük kategorisinde inceleyebilirsiniz.

Gümüş yüzük seçerken nelere dikkat edilmelidir?

Gümüş yüzük seçerken en önemli unsur kullanılan gümüşün kalitesidir. Gümüşün içeriğindeki alaşım oranları bazen kişinin teni ile alerjik tepkimeye sebep olabilir. Bu gibi durumlarda doktora görünmeniz tavsiye edilir.

Gümüş yüzük seçerken dikkat etmeniz gereken diğer bir konu ise parmak yapınızdır. Her yüzük tarzı her parmağa uygun olmayabilir. Kısa, uzun, ince veya geniş olan benzersiz parmak şekliniz için size en uygun olan yüzüğü bulmalısınız. Parmağınız için doğru yüzüğü seçmek bedeninize uygun elbiseyi giymek gibidir.

Farklı tarz yüzüklere bakarken parmak uzunluğunuz ve elinizin boyutuna ek olarak ana taşın şekli ve boyutu ile yüzüğün genişliği ve tarzı da önem kazanmaktadır. Tırnak şeklinizde o an yapacağınız yüzük seçimini etkiler. Tırnaklarınız uzun mu yoksa kısa mı, manikürlü ve şekilli mi? Uzun tırnaklar parmaklarınızın görünümünü uzattığı için yüzük seçimi sırasında önemlidir.

Minimal moda ilginizi çekiyorsa temiz çizgileri vurgulayan narin yüzükler seçebilirsiniz. Aynı anda çok fazla yüzük takmamak için yüzükleri ellerinizde eşit şekilde dengelemek en iyisidir.

Takılarınıza bütünlük katmak için gümüş kolye ile gümüş yüzük kullanarak aynı renkte yüzük seçimi yapmalısınız.

Tek taş yüzük seçerken nelere dikkat edilmelidir?

Nişan yüzüğünüzü seçerken parmağınıza denediğiniz her modelin vitrinde göründüğü kadar iyi görünmediğini, yüzüğü parmağınızda denediğinizde fark edersiniz. Her parmağa ve ele uygun bir yüzük stili ve şekli elbette var. Yüzük şekline karar verirken en önemli etkenler parmak uzunluğu, genişlik, yüzük halkasının şekli ve stilidir. Tüm bu unsurlar doğru şekilde bir araya geldiğinde mükemmel bir uyum oluşur.

Tüm bunlara ek olarak hangi yüzük stil ve şekillerin size uygun olduğunu ve yakıştığını farklı tarzda yüzükler kullanarak deneyimleyebilirsiniz. Çünkü parmağınıza en uygun tek taş yüzük modelini siz belirlemelisiniz.

Her zaman yüzük takamayan bir kişi iseniz küçük taşlı yüzük ya da ince bir yüzük modelini tercih ederek yüzük kullanmaya kendinizi alıştırabilirsiniz.

Yüzük takarken dikkat edilmesi gereken faktörler nelerdir?

Gümüş yüzük alırken ilk dikkat edilmesi gereken genellikle yüzüğün iç kısmında yer alan ürün modeline göre yeri değişiklik gösterebilen ayar damgasıdır. 800, 900 ve 925 olmak üzere çeşitli ayarlarda tasarımlar yapılmaktadır. Tasarımsal Olaylar yüzük kategorisinde bulunan tüm gümüş modelleri 925 ayar gümüş kullanılarak üretilmiştir.

Diğer dikkat edilmesi gereken konu da gümüşün kararmasıdır. Gümüş doğası gereği kararan bir maden olduğu için kararmanın önüne geçmek mümkün değildir. Alınan bazı önlemler ile gümüşün kararma süresi geciktirilebilir. Gümüş takılarınızı nemli ortamda tutmamak bu önlemlerden biridir. Nemli ortamda bulunan gümüş ürünleri diğer ürünlere göre daha hızlı kararır.

Diğer aksesuarlarla bütünlük

Klasik halka bant görünümlü yüzük modelleri hem gündelik hem de resmi giyim tarzına uyum sağlar ve bir çok farklı aksesuar ile birlikte kullanılabilir. Bu tarz yüzükler desenli ya da basit tarzda olabilir. Yüzüklerinizin giyim tarzınız ve kullandığınız diğer aksesuarlar ile bir bütünlük sağlaması görünüşünüzü etkileyici kılar.

Parmak seçimi

Bazı parmaklar mesleğinizden medeni durumunuza kadar bir çok farklı ifade şekline sahiptir. Kişilerin yüzükleri parmaklarına nasıl yerleştirip düzenledikleri, kişilikleri ve tercihleri hakkında ince ipuçları sağlar. Bu sebeple yüzüğü hangi parmağınıza taktığınız sizin hakkınızda bir çok şey söyleyebilir. Yüzükler aile bağlarını, kültürel referansları ve hatta bağlılıkları temsil ederken aynı zamanda kişinin karakter özelliklerini de anlatabilir. Baş parmağa takılan yüzük bireyselliği ifade etmesi gibi.

Parmak şekline göre nasıl yüzük seçilmelidir?

Uzun parmaklar şekli için yüzük önerileri

Uzun parmakları olan kişiler bir çok yüzük stilini kullanabilirler. Prenses kesim ve yuvarlak kesim taşlar, daha geniş bantlar onların daha cesur tarzda ürünler kullanmalarına olanak sağlar.

İnce parmaklar için yüzük önerileri

İnce parmaklar için alyans seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli şey parmaklarınıza ağır gelecek modellerden uzak durmaktır. Küçük taşlı modeller ince parmaklarınıza geniş bir görünüm sağlamanıza yardımcı olabilir.

Kısa Parmaklar için yüzük önerileri

Oval, armut ya da markiz kesim taşlar parmağınızın görünümünü uzatmanızı sağlar. Dikdörtgen zümrüt kesim taşlar da çok iri olmadığı sürece parmaklarınızı daha uzun gösterebilir. İnce, dar genişlikteki bantlar sayesinde uzunluk yanılması yaratılabilir.

Geniş Parmaklar için yüzük önerileri

Geniş parmaklar için yüzük seçerken dikkat edilmesi gereken seçtiğiniz yüzüğün parmağınızı sarmasıdır. Geniş oval, markiz, dikdörtgen veya zümrüt kesim taş tercih edebilirsiniz. Yuvarlak taşlar geniş parmakları daha düz gösterebilir. Orta genişlikte ya da kalın bantlı alyans modelleri seçebilirsiniz. Köşeli yüzükler ya da asimetrik yüzük tasarımları parmağınızın geniş görünümünü daha aza indirebilir.

Küçük eller için yüzük önerileri

Küçük ellere sahip kişilerin küçük oranlara sahip yüzük modelleri kullanması önerilir. Küçük yuvarlak, prenses kesimli, oval veya kalp şeklindeki taşlar keyifle kullanabileceğiniz ürünlerdir.

Gümüş yüzük ne zaman hediye edilebilir?

Doğum günü hediyesi, yıl dönümü hediyesi ya da anneler günü hediyesi olarak gümüş yüzük hediye edebilirsiniz. Özellikle sedef taşı ile hazırladığımız çiçek sedef taşlı gümüş yüzük modelleri en çok tercih edilen hediye seçenekleri arasındadır.

Tasarımsal Olaylar yavaş moda anlayışı ile hızlı tüketim yerine uzun yıllar severek kullanacağınız modası geçmeyen ve tamamen el emeği ile üretilen yüzük tasarımlarına yer vermektedir. El işçiliği ile hazırlanan yüzük modellerinin her biri kendine özgü ve bir eşi daha bulunmamaktadır.

Gümüş yüzük tasarımları arkadaşınıza, annenize, çocuğunuza ya da partnerinize hediye edebileceğiniz en güzel hediye seçeneklerinden biridir. Hediye seçimi yaparken hediye edeceğiniz kişinin daha önce kullandığı aksesuarlara dikkat edin seçim yaparken.

Yüzük ölçümü nasıl öğrenebilirim?

Yüzük ölçümünü 3 şekilde yapabilirsiniz. Bunlar çap bulma, çevre bulma ya da size en yakın gümüş ya da altın satan bir mağazaya giderek yapabilirisiniz.

1.Yöntem Çap Bulma

Bu yöntem için daha önceden kullandığınız bir yüzüğünüz size yardımcı olacaktır. Dikkat etmeniz gereken hesaplama yaptığınız yüzük ile satın almayı planladığınız yüzüğün aynı parmakta kullanılacak olması gerekir. Parmağınıza uygun daha önce kullandığınız yüzüğü elinize alın. Üzerinde milimetre (mm) ölçüsü bulunan bir cetvel temin edin. Yüzüğünüzü yatay olarak masaya yerleştirin. Boydan boya yüzüğünüzün iç çapını ölçün ve cetvel üzerindeki milimetre değerini not alabilirsiniz.

2.Yöntem Çevre Bulma

Bir ip ya da şerit halinde bir kağıt kullanarak bulunan yöntemdir. İpi parmağınıza sarın, iki ucun birleştiği yeri kalemle işaretleyin. Milimetre (mm) ölçüsü olan bir cetvel bularak bu cetvel üzerinde işaretlediğiniz kısmı ölçün. Bulduğunuz değer parmağınızın çevresini verecektir.

Çap ve çevre ölçüleri birbirinden farklıdır. Kişi bu hesaplamaları yaparken hata yapabilir. Bazı yüzük modelleri özel üretim veya sonradan ölçü değişikliği yapılamayacak bir tasarım olabilir. Bu sebeplerden dolayı en güvenilir yüzük ölçüsü bulma yöntemi bir bilene danışmaktır. Evinize ya da iş yerinize yakın gümüş ya da altın ürünler satan bir mağazadan yüzük ölçülerinizi kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Buradan alacağınız veriler daha güvenilir alışveriş yapmanızı sağlayacaktır.

Gümüş yüzük fiyatları ve modelleri nelerdir?

Gümüş yüzük fiyatları işçilik, model ve tasarıma göre farklılık göstermektedir. Tıpkı altın madeni gibi gümüş madeninden üretilen takılarda da gram önemli bir etkendir. Tasarımsal Olaylar’ ın geniş fiyat yelpazesine sahip her biri el işçiliği ile hazırlanmış olan gümüş yüzük modellerine ve fiyatlarına www.tasarimsalolaylar.com/yuzuk kategorisinden ulaşabilirsiniz.

Çıtır Yüzükler

Benzer tarzdaki ince yüzüklerin bir arada kullanarak stackable yani bir arada kullanılabilen yüzük tarzını yaratabilirsiniz. Bu terim kümelenebilen yüzükler için kullanılmaktadır. Birkaç yüzük modelinin aynı parmakta bir arada takılması ile de bu görünüm sağlanabilir.

Gümüş Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Gümüş ürün çeşitlerini korumanın en önemli yöntemi parfüm, deodorant, krem, sabun ya da çamaşır suyu gibi maddelerden uzak tutmaktır. Gümüş tasarımları bu tarz maddelerden uzak tuttuğunuz zaman gümüş takılarınızın ömrünü uzatmış ve parlaklığını daha uzun süre korumuş olursunuz. Gümüş madeni doğası gereği kararan bir madendir. Kararan gümüş yüzükleri parlatmak için birkaç yöntem bulunmaktadır. Gümüş yüzük ve Gümüş takılarınızı internetten temin edebileceğiniz cilalı takı bezi yardımı ile kolaylıkla parlatabilir ve ilk günkü gibi kullanabilirsiniz.

Gümüş Yüzük Nasıl Parlatılır?

Gümüş madeninin doğası gereği de kararmaya müsait bir yapısı vardır. Gerekli talimatlara uyduğunuzda tasarım gümüş yüzük uzun yıllar boyu kullanabileceğiniz bir üründür. Duş esnasında yüzüğünüzü çıkarmalısınız ve banyo gibi rutubetli ortamlardan uzakta muhafaza ediniz. Parfüm sıkarken ya da krem sürerken yüzüğünüze temasından sakınınız. Kararan yüzükleriniz parlatılarak eski rengine kolaylıkla kavuşabilir ancak özenle kullanmanız yüzüklerinizin yıpranmasını da önler. Gümüş takılar nemli ve rutubetli ortamlarda kararmaya müsaittir. Gümüş yüzüklerinizi parlatabileceğiniz bazı yöntemler mevcuttur. Bu yöntemler gümüş takı kullananlar tarafından denenmiş ve olumlu sonuçlar alınmış yöntemlerdir. Kararan yüzük için deneyebileceğiniz ilk yöntem karbonatlı ılık su yöntemidir. Yüzüklerinizi suyun içine bırakarak dinlendirin ve arada hafif ovalamalar yapın. Şimdilerde gümüşçülerden ya da internetten sipariş vererek satılan cilalı takı bezi yardımı ile de gümüşlerinizi parlatabilirsiniz. Ya da ürünleri size en yakın gümüşçüye götürebilirsiniz.

En çok kullanılan aksesuar çeşitleri gümüş yüzük modelleri ve gümüş kolye modelleri olmaktadır. Tasarımsal Olayların tamamen el işçiliği ile hazırlanmış gümüş yüzük modelleri zarif ve kişiye özel etkilere sahiptir, bazı yüzük tasarımları 14 ayar altın kaplama gümüş yüzük modellerinden oluşmaktadır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR