GÖZ YASTIĞI MODELLERİ VE FİYATLARI

Göz Yastığı Nedir?

Göz yastığı içeriğinde buğday ve lavanta bulunan, gözleriniz üzerinde dinlendirici etkiye sahip, yoga, meditasyon, reiki gibi çalışmalarda kullanabileceğiniz mini yastık modeline verilen addır.

Göz Yastığı Ne İşe Yarar?

Göz Yastığı içeriğinde bulunan lavanta taneleri yardımı ile sakin ve dingin bir ruh haline geçmenizi sağlar. Lavanta bitkisinin rahat ve derin bir uyku için yardımcı bir bitki olduğu bilinmektedir. Yatıştırıcı etkisi sayesinde huzurlu bir ruh hali sağlarken uykuya geçişinizi kolaylaştırır. Göz yastıkları göz yorgunluklarınızda yardımcı olur.

Göz Yastığı Nasıl Kullanılır?

Sürekli bilgisayar başında çalışan biri iseniz akşamları yatmadan 10 dakika önce göz yastığını gözünüzün üzerine koyabilirsiniz. Böylelikle hem lavantanın sakinleştirici etkisi ile rahatlar ve günün yorgunluğunu atarsınız hem de uyku öncesi gözlerinizi şifalandırabilirsiniz. Göz yastığının en sık kullanıldığı alanlar yogada Şavasana yani Ceset Duruşu pozisyonudur. Pozisyonun yarattığı derin gevşeme sırasında göz yastığı gözün üzerine yerleştirilir. Lavanta kokusu gevşemeye yardımcı olurken, içindeki buğdayın sağladığı ağırlık ile göz çevresinde karanlık bir alan yaratılır. Gözlerin dinlenmesi sağlanır. Meditasyon sırasında da göz yastığı meditasyonda derinleşmeyi sağlayan bir destek aracıdır. Reiki gibi çeşitli enerji çalışmalarında ise göz yastığı kişiye rahatlama ve yoğun konsantrasyon sağlanmış olur.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR