Değerli Taş ve Madenler ile Tasarlanan Küpe Modellerimiz Tasarimsalolaylar.com'da!

Slow fashion moda anlayışı ile ürünler tasarlayan Tasarımsal Olaylar; giyim ürünlerinden, aksesuara, tasarım çantadan tasarım ev dekorasyon ürünlerine, özel ritüel tütsü kitlerine bir çok alanda farklı müşteri deneyimi yaratacak ürünleri size sunmaktadır. Birbirinden şık tasarımları sizlere sıra dışı bir şekilde hem günlük hem özel davette giyebileceğiniz kombinler ile tanıtmaktadır. Kadın aksesuar trendlerinin en şık ve vazgeçilmez parçası olan gümüş küpeler ve polimer kil küpeler de her zevke hitap eden ve sınırlı sayıda üretimleri ile sadece size özel olarak tasarimsalolaylar.com’da yer almaktadır.

Her Tarza Uygun Tasarım Gümüş Küpe Modelleri

Küpeler, görünümünüze hayat vermenin ve kısa sürede şık ve muhteşem görünmenizi sağlamanın harika bir yoludur. Herkesin sahip olması gereken bir aksesuardır. Akıllıca seçildiğinde, küpeler en iyi özelliklerinizi geliştirebilir, ayrıca bir kıyafete renk ve kişilik katabilir. Stil sahibi olanlardan ziyade doğal güzelliğinizi tamamlayan küpeler seçmek önemlidir.

Küpe seçmenin en iyi yolu yüz şeklinize bakmaktır. Basit bir hile, yüzünüzün özelliklerine zıt olan küpeleri seçmektir. Yüz şeklinize göre takı seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli kural takıyı yüzünüzün en geniş kısmından uzağa yerleştirmenizdir. Romantik bir görünüm elde etmek için gözlerinize daha yakın yerleştirilmiş zımba veya kulak üstü küpeleri tercih edebilir ya da seksi bir görünüm için boynunuzu ve dudaklarınızı vurgulayan uzun damla küpeleri tercih edebilirsiniz.Gümüş kendi ismi ile adlandırılan bir renktir. Son dönemden artan taleplerden dolayı altın kaplama gümüş küpe modelleri de en çok üretilen ve popüler olan küpe modelleri arasındadır.

Tarih Boyunca Gümüş Küpeler ve Aksesuarlar

Tarih boyunca farklı amaçlarla kullanılan gümüş insanların hep önem verdiği bir maden olmuştur. Bugün de özel günlerde hediye edilebilecek, aksesuar ya da hediyelik eşya olarak kullanılabilecek ayrıca yatırım aracı olarak da görülen çok amaçlı kullanıma uygun bir üründür. Gümüş altından sonra gelen en kıymetli madendir. Ham hali ile saf gümüş madeninin değeri 1000 ayar olurken, aksesuar olarak kullanılan gümüş küpe yapımında 925 ayar olarak işlenmiş gümüş kullanılmaktadır. Tıpkı altın takı yapımı süreçleri gibi gümüş küpe modelleri de yapılırken farklı aşamalardan geçer ve farklı maddelerle tepkimeye girer.

Küpe nedir? Yüz şekline göre nasıl küpe seçilir?

Küpeler kulağa takılmak üzere tasarlanan değerli madenler, değerli taşlar veya sıradan malzemelerden yapılan takılardır. Değerli taşlar veya değerli madenler gibi malzemelerden yapılan küpeler mücevher kategorisine girerler. Tasarlanan şekilleri itibariyle törensel, sembolik, dinî anlamları olabileceği gibi sadece şıklık için de kullanılabilirler. Çoğu küpenin takılabilmesi için kulağın deldirilmesi gerekirken bazıları bir klips vasıtası ile kulağa tutturularak da kullanılabilir. Küpeler başta kadınlar olmak üzere erkekler tarafından da uzun yıllardır kullanılmaktadır.

Sizde nasıl küpe modeli seçebilirim diye sık sık soruyorsanız eğer yüz ve boyun şeklinize göre hem yüzünüzü ön plana çıkaran hem de stilinizi yansıtmanıza fırsat veren küpe modellerini seçebilirsiniz. Beş farklı yüz tipi bulunmaktadır. Bunlar yuvarlak yüz, oval yüz, elmas şeklinde yüz, kalp şeklinde yüz ve kare yüzdür.

Yüz Şekline Göre Küpe Modelleri

Küpe tercihi yaparken bilinmesi gereken önemli bir alan da yüz hatlarınıza ve şekline göre sizin için en doğru modeli seçebilmektir.

Yuvarlak Yüz yapısına göre küpe seçimi nasıl olmalıdır?

Yuvarlak yüz yapısına göre küpe seçimi yüzün olduğundan daha geniş görünmesini engellemek için çok önemlidir. Yuvarlak yüz yapısına sahip kişiler uzun veya köşeli küpeleri tercih ederek yüzünün daha zayıf görünmesini sağlayabilirler. Daha geniş, yuvarlak veya halka küpeler öz çekim yaptıklarında yüzün olduğundan daha yuvarlak görünmesine sebep olabilir. Şık uzun küpeler ve damla küpeler rahatlıkla kullanabilecekleri küpe şeklidir.

Oval Yüz yapısına göre küpe seçimi nasıl olmalıdır?

Oval yüz yapısına sahip olan kişiler en şanslı yüz şekline sahiptirler. Bir çok küpe şekli yüzlerine uyumludur. Damla ve çivi küpeleri tercih etmelerinin yanında rahat ettikleri her türlü küpe şeklini kullanabilirler. Huggies adı verilen küçük kulağı saran halka küpeler şık bir görünüm elde etmelerini sağlar.

Yuvarlak Yüz yapısına göre küpe seçimi nasıl olmalıdır?

Yuvarlak yüz yapısına göre küpe seçimi yüzün olduğundan daha geniş görünmesini engellemek için çok önemlidir. Yuvarlak yüz yapısına sahip kişiler uzun veya köşeli küpeleri tercih ederek yüzünün daha zayıf görünmesini sağlayabilirler. Daha geniş, yuvarlak veya halka küpeler öz çekim yaptıklarında yüzün olduğundan daha yuvarlak görünmesine sebep olabilir. Şık uzun küpeler ve damla küpeler rahatlıkla kullanabilecekleri küpe şeklidir.

Elmas Yüz yapısına göre küpe seçimi nasıl olmalıdır?

Mükemmel elmacık kemikleri, elmas şeklindeki bir yüzün işaretidir. Uzun ve zarif kıvrımlı küpeler yüzünün sivri kısımlarını yumuşatmana yardımcı olarak oval bir görünüm sağlayabilir. Yüzünüze vurgu yapacak şık, uzun veya halka küpeleri tercih edebilirsiniz. Boynunuzu seksi yapan uzun damla veya zincir küpeler kullanabilirsiniz. Vidalı tektaş küpeler ile de çene hattınızı yumuşatan yuvarlak, organik şekilleri kombinleyebilirsiniz. Çenenizden uzun küpeler kullanmamaya özen gösterin.

Kalp Yüz yapısına göre küpe seçimi nasıl olmalıdır?

Kalp yüz şekline sahip olan uzun ve damla küpeler ile yüzlerini öne çıkarabilirler. Uzatılmış damla şeklinde sallantılı küpeleri tercih edebilirsiniz. Kalp şeklinde yüzler, altta üstten daha geniş olan küpelerle tamamlanır. Uzatılmış kıvrımlara sahip gözyaşı damlası şeklindeki sallantılı küpeler yüzü dengeler ve gözlere, elmacık kemiklerine ve çene çizgisine dikkat çeker.

Kare Yüz yapısına göre küpe seçimi nasıl olmalıdır?

Kare yüz şekline sahip olan kişilerin küpe tercihi yüzlerinin karakteristiğini ön plana çıkaracak küpeler olmalıdır. Kare yüz şekli için en iyi küpeler yuvarlak tasarımlı küpelerdir. Uzun sallanan küpeler ile halka küpeler kare yüz şeklinin çok tercih ettiği küpe çeşitleridir. Büyük boy halka küpeler veya yuvarlak kenarlı küpeler, küpelerinize dikkat çektikleri ve yüzünüzün doğal açılarını yumuşatmaya yardımcı oldukları için harika seçeneklerdir.

Altın Küpe mi, Gümüş Küpe mi?

Yüz şeklinizin yanında kullandığınız küpenin hangi madenden ya da materyalden yapıldığı da sağlığınız açısından önem kazanmaktadır. En yaygın kullanılan küpe türleri altın ve gümüş küpelerdir. Günümüzde kişinin bütçesine göre de küpenin materyali değişkenlik göstermektedir. Tasarımsal olayların küpe koleksiyonun doğal taşlar kullanılarak sınırlı sayıda üretilen tasarım küpe modelleri yer almaktadır. Tasarım Gümüş Küpe ve her biri tek adet olarak üretilen polimer kil renkli küpelerimiz ile fark yaratacağınız kombinler oluşturabilirsiniz. Gümüş Halka küpeler en çok tercih edilen küpe şekillerinden biridir. Sallantılı uzun küpeler de boynunuzu ve yüzünüzü ortaya çıkararak havalı bir görüntü sağlarlar. Tektaş küpeler günün her anı kullanılan ve hemen hemen her kombinle rahatça takabileceğiniz küpe tarzıdır. En ilginç tasarım küpeler, hediye küpe modelleri ve birçok farklı kadın küpe modeline tasarimsalolaylar.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Gümüş Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Gümüş ürün çeşitlerini parfüm, deodorant, krem, sabun ya da çamaşır suyu gibi maddelerden uzak tutmanın önemli olduğudur. Tasarımları bu tarz maddelerden uzak tuttuğunuz zaman gümüş takılarınızın ömrünü uzakmış ve parlaklığını daha uzun süre korumuş olursunuz.Gümüş doğası gereği kararan bir madendir. Gümüş Küpe ve Gümüş takılarınızı cilalı bez yardımı ile kolaylıkla parlatabilir ve ilk günkü gibi kullanabilirsiniz.

Gümüş Küpe Nasıl Parlatılır?

Gümüş madeninin doğası gereği de kararmaya müsait bir yapısı vardır. Gerekli talimatlara uyduğunuzda tasarım gümüş küpe uzun yıllar boyu kullanabileceğiniz bir üründür. Duş esnasında küpeniniz çıkarmalısınız ve banyo gibi rutubetli ortamlardan uzakta muhafaza ediniz. Parfüm sıkarken küpenize temasından sakınınız. Kararan küpeleriniz parlatılarak eski rengine kolaylıkla kavuşabilir ancak özenle kullanmanız küpelerin yıpranmasını da önler. Nemli ve rutubetli ortamlarda kararmaya müsaittir. Gümüş küpelerinizi parlatabileceğiniz bazı yöntemler mevcuttur. Bu yöntemler gümüş takı kullananlar tarafından denenmiş ve olumlu sonuçlar alınmış yöntemlerdir. Kararan küpe için deneyebileceğiniz ilk yöntem karbonatlı ılık su yöntemidir. Küpelerinizi suyun içine bırakarak dinlendirin ve arada hafif ovalamalar yapın. Şimdilerde gümüşçülerden ya da internetten sipariş vererek satılan cilalı bez yardımı ile de gümüşlerinizi parlatabilirsiniz. Ya da ürünleri size en yakın gümüşçüye götürebilirsiniz.

Hangi model gümüş küpe hediye edilir?

Gümüş küpe arkadaşınıza , annenize, çocuğunuza ya da partnerinize hediye edebileceğiniz en güzel hediye seçeneklerinden biridir. Hediye seçimi yaparken hediye edeceğiniz kişinin daha önce kullandığı aksesuarlara dikkat edin seçim yaparken.

Erkek ve Kadın Gümüş Küpeler arasında fark var mıdır?

Gümüş küpeler kadınlara özel bir aksesuar türü değildir. Günümüzde tasarlanan yeni modeller cinsiyetsizlik anlayışı ile hem kadının hem erkeğin rahatça kullanabileceği tasarımlara dönüşmüştür. Elbette kadınların küpe kullanımı erkeklere göre daha fazladır. Kadınların tercih ettiği gümüş küpe modelleri taşlı parıltısı bol tasarımlar olurken erkeklerin tercih ettiği küpe çeşitleri daha minimal, otantik, ufak tek taşlı ya da mini halka küpe modelleri olmaktadır.

Bijuteri Küpe ve Polimer Kil Küpe Modelleri

Taktığımız takılar hem tarzımızı ifade etmeye hem de kıyafetinizi güçlendirmeye yardımcı olur. Küpe yüzümüze en yakın aksesuar modelidir. Polimer Kil ile özel olarak tasarlanan rengarenk küpe modelleri ile tarzınıza ve zevkinize uygun büyük ve hafif tasarımları inceleyebilirsiniz. Zamansız takı tasarımlarının rahat ve şık modelleri hem bütçenize uygun hem de uzun yıllar kullanabilirsiniz. Çok renkli polimer killer karıştırılarak tasarlanan kil küpe modelleri çeşitli malzemeler kullanılarak renkli küpe modeli olarak karşınıza çıkmaktadır. Takı da el örgüsü esintileri sizi maziye götürürken aynı zamanda günümüze nasıl uyum sağladığını gösterir. Gümüş ürünlere nazaran daha uygun fiyatlarla alabileceğiniz zevkinize ve bütçenize uygun polimer küpe tasarımları kolaylıkla bulabilirsiniz. Polimer kil doğası gereği çok hafif ve kullanımı rahat bir malzemedir. Ürünlerin hepsi el yapımıdır. Her biri tek adet tasarlanan polimer kil küpe modelleri tasarımı fırında pişirilerek ve daha sonrasında farklı malzemeler kullanılarak oluşturulan bir yöntemle parlatılarak son halini almaktadır. Renkli küpe modellerinde renkler bir araya gelerek oluşturulan her bir desen size özel olacaktır.

Polimer Kil Küpe Kırılır mı?

Çok hafif bir malzeme olduğu için yoğun baskıya maruz bırakılmamalıdır. Yoğun baskı uygulandığında kırılabilir.

Minimal ve Taşsız Küpe Modelleri

Taşsız tasarımlarda olan küpe modelleri arasında deri malzeme, cam malzeme, pleksi malzeme, ahşap malzeme ve polimer kil kullanılarak tasarlanan takı tasarımları yer almaktadır. Bu malzemeler kullanılarak üretilen her bir ürünün farklı özellikleri bulunmaktadır. Anti alerjen malzemeler kullanarak tasarladığımız bazı küpe modelleri Retro küpe tarzındadır. Doğadan aldığımız ilhamla ahşap kullanarak tasarladığımız küpe modellerini de küpe kategorisinden erişebilirsiniz. El emeği ile tasarlanan takı modelleri çok ilgi görmektedir. En çok ilgi gören diğer küpe modeli ise geometrik tasarımlar ile üretilen küpe modelleridir. Sade küpe sevenlerin en çok tercih ettiği minimal vidalı küpe modelleridir. Kulağı delik olmayan ve küpe takmayı seven kişiler mıknatıslı küpe ya da klipsli küpe modellerini tercih etmelidir. Küpe takmaya merak salan müşterilerin özellikle aradığı küpe tasarımı klipsli Retro etkiler taşıyan küpe tasarımlarıdır.

Taşsız ürün sevenlerin tercih edebileceği sık tercih edilen ürün çeşidi de küpe halka tasarımlı modelleridir.

Işıltılı ve Zarif Taşlı Küpe Çeşitleri

Taşlı ürün kategorisinde yer alan modeller çok çeşitlidir. Bu grupta iki farklı kategoride küpe modelleri yer almaktadır. Bunlardan biri doğal taşlı küpe modelleri oluşturmaktadır. Diğer grubu ise laboratuvar ortamında üretilen sentetik taşlı küpe modelleri oluşturmaktadır. Doğal taşların oluşturduğu grupta ametist, turkuaz, akik, mercan ve kaplan gözü gibi taşlardan oluşturulan küpe çeşitleri yer almaktadır. Erkeklerin en fazla ilgi gösterdiği taşlı küpeler ise mat oniks ve akik gibi taşlardan oluşmuş çoğunlukla siyah kaplama gümüş modelleridir. Siyah tasarımlı küpe ve bileklikler erkekler üzerinden oldukça modern ve karizmatik bir görünüm katmaktadır. Şık taşlı küpe modelleri çoğunlukla tek adet üretilen sınırlı sayıda yer alan tasarım küpe modelleridir. Doğal taşlı takı ya da aksesuar seçerken en dikkat edilmesi gereken şey taş ile aranızdaki çekim kuvvetidir. Doğal taşlı bir ürün alırken taşlara bir süre dikkatinizi verip kendiniz için doğru olan doğal taş seçimini yapabilirsiniz.

Tasarım gümüş küpe modelleri az rastlanan işçilik özelliğine sahip ve her biri tek adet üretilen küpe modelleridir.

Otantik küpe seven kişiler aradıkları sıra dışı küpe modellerini gümüş küpe ya da renkli kil küpe modellerinden tek adet hazırlanan tasarım küpe çeşitleri arasından seçebilirler. Her biri sınırlı sayıda tasarlanan koleksiyon küpe modelleri bohem tarz küpe sevenlerin de tercihidir. Doğal taşlı küpe çeşitleri arasında sedef, mercan, turkuaz, zultanit ve inci taşları kullanılan modeller bulunmaktadır. Doğal taşları üzerinizde seviyor ve doğal taşların enerjisine inanıyorsanız gümüş küpe çeşitleri için küpe kategorisine bakarak size özel olanı seçebilirsiniz.

Özel tasarım çok çeşitli gümüş küpe modellerimiz ve kil küpe modellerimiz bir yandan şıklığınızı ve tarzınızı tamamlarken size özel ve tek tasarlanmış olması sebebiyle özel hissettirecek.

Tarz bir kombin oluşturduğunuzda gardırobunuz için hem spor hem şık bir stilde kendinize yakışan ürünler arıyorsanız kesinlikle Tasarımsal Olaylar doğru adrestir. Tasarım severlerin tercih noktası olan www.tasarimsalolaylar.com ile sizde tarzınıza tarz katın. İYZİCO Kolay ve güvenli ödeme sistemi ile beğendiğiniz ürünleri hızlıca sipariş verebilirsiniz. Mağazaları tek tek dolaşmak yerine Tasarımsal Olaylar markasındaki ürünleri hızlı kargo ile kapınıza kadar getirtebilirsiniz.

Aksesuar seçimlerimizde kombinin uyumuna ek olarak fark etmeden kişiliğimizi yansıtan seçimlere yer veririz. Gündelik giyim tarzı ruh haline göre değişkenlik gösterirken taşıdığımız takılar daima ruhumuzun bir yansıması olarak kullanılır. Sportif tarza biri iseniz taktığınız takılar ve küpe seçimlerinizde sizin ruh halinizi yansıtan modellerdir. Enerjiniz yüksek ve içiniz içinize sığmayan kişilerin tercihi şıkır şıkır sallanan Sallantılı gümüş küpe modelleridir. Sallantılı küpe modelleri boynu uzun kişilerde de estetik bir görüntü sağlar.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR